Wednesday, 12 December 2007

Нам би батога (Укр)

Із насолодою спостерігаю чергову спікеріаду. Як мені цього не вистачає в Англії – бійки, блокування трибуни, викрадання карток, звернення до суду для спростування рішень парламенту, коротше кажучи повний балаган. І повна безвідповідальність. А народ просто втикає і зрозуміло чому – всі втомилися. Хоча мене цікавить якого дідька ми витрачаємо податки на їх зарплату в такі «комедійні дні» - її треба виплачувати пропорційно до продуктивно проведеного часу. Цього тижня скоріш за все це дорівнюватиме одній годині.

Ну і звичайно, партія регіонів тут як тут – країна в небезпеці, коаліція недієздатна, за Юлю не голосують (хоча факти свідчать про протилежне), керівництво парламенту не обирають (хоча регіонали вже вимагають звільнити новообраного спікера). Коротше, у всіх їх діях просто залізна логіка. Вочевидь розігрується карта «країні потрібна широка (читай безвідповідальна) коліція».

Але найбільшою страшилкою є «казарменна демократія», яка загрожує Україні, оскільки, за словами перероджених демократів, коаліція голосує під жорстким тиском і контролем, начебто тільки батога лідерам фракцій не вистачає. Це слова супер-демократичного і як всім відомо супер-вільного у своїх діях пана Колеснікова. Однак хочу відкрити велику таємниці – батіг звичайте діло для західних демократій. У ряді країн, зокрема у Великій Британії, у парламенті існує висока і дуже відповідальна посада chief whip, що українською означає головний батіг. Його завдання - слідкувати за дисципліною серед депутатів певної партії, щоб вони відвідували засідання парламенту і голосували відповідно до партійної лінії. Вікіпедія дуже добре описує цю систему.

Отож, панове, страшилка наївна і базується на елементарному незнанні інструментарію справжньої парламентської демократії. Черговому міжнародному проекту технічної допомоги треба організувати навчальний візит до Канади або Австралії або Ірландії і перекласти пару підручників для наших «нових демократів». Їм би не завадило спробувати батога:-)

Ду ю спик инглиш? А-га (Рус)

Чего-то давненько не было никаких новостей с российско-английского военного фронта. Буквально неделю в море стоял штиль. После ошеломительного бенефиса новоиспеченного депутата Госдумы господина Лугового – его ответ Чемберлену, то есть наезд на Гордона Брауна по поводу «несправедливого» док фильма ВВС об этом супер-человеке (але, гараж, это не Россия, Гордон по телефону не диктует чего транслировать по ВВС, у него есть дела поважнее) был встречен апплодисментами российской публики и криками на бис – Россия погрузилась в увлекательный мир парламентских типа выборов и назначения, простите выдвижения, кандидатов в президенты.

Но вот, новый поворот. И дело не в говорящих камнях – дело в англоговорящих шпионах, которые просто цветом цветут в российской глубинке. Дабы искоренить этот рассадник оппозиции и шпионажа (о боже, и это в стране под названием «рай для КГБ») Россия приняла решение закрыть региональные отделения Британского Совета. Да того самого, в котором учат английскому языку (очень хорошо должна заметить), где можно почитать английские книжки и и посмотреть английские фильмы. Который борется со спидом и помогает наименее обеспеченным, поддерживает книгопечатание, культуру и науку. В России останется 3 центра, два из которых в Москве и Санкт-Петербурге. Больно надо...

Конечно формальный повод менее скользкий – нарушение законодательства и налоговых правил при регистрации. Но он очень формальный, особенно с учетом статуса БС и Венской конвенции. Фактически закрывают центры распространения английского языка в культуры, которые к сожалению, в первую очередь ударят по простым гражданам жаждущим знаний. Конечно нельзя сказать, что БС единственное место такого распространения, но это наиболее доступный и аутентичный канал. Ну что ж, вернемся к старому доброму Бонку...

В Украине работает 5 центров БС и Совет делает замечательные вещи. Я рада, что у нас нет такого идиотизма. России наверное это не так важно – нефть и газ в закромах, корабли и самолеты бороздят просторы голубой планеты, Путин и Медведев лав форевер и все такое. У нас такого нет – стабильности понимаеш не хватает. И слава богу... Наверное поэтому в Украину из Москвы переезжает один из крупнейших британских инвестиционных фондов. Ну что ж, нету худа без добра!